Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 ... 31   Dolů
 
Autor Téma: pravda ohledně kovidu ( corona virus disease 2019 )  (Přečteno 1302896 krát)
JirikE



Karma: 1
Příspěvků: 326


« Odpověď #210 : Duben 11, 2021, 11:59:30 am »

Nic jsem neporovnával, jen s myšlenkou, že tam mám celou rodinu, napsal u uvolnění, nejen v číslech...
Obě mé dcery pracuji ve školství, tedy návrat do práce normální formou a trošku i k normálnějšímu životu...

Nic víc, to vidíš jen TY.
Co si to občas přečíst celé a nic v tom nehledat  Mrknutí
To ale asi se svou mentalitou nezvládneš, nebo ?

Nepotřebuji dávat návod kam se dívat, vím to.
Čísla jsou v Česku stále vysoká, počet lidí v nemocnicích a ve vážném stavu stále moc vysoký...

Psal jsem jen o malé úlevě, kterou tam prožívají, nic víc v tom nehledej.
« Poslední změna: Duben 11, 2021, 12:03:27 pm od JirikE » Zaznamenáno
Rudo1



Karma: 1
Příspěvků: 438


« Odpověď #211 : Duben 11, 2021, 01:37:51 pm »

ne, ja nic nezvladam, sedim zavrety na klinike a prenechavam odbornikom a cakam, kedy budu nemci umierat na uliciach ...
bohuzel uz se tomu neda zabranit - psali odbornici jaro 2020 ;_)
Zaznamenáno
JirikE



Karma: 1
Příspěvků: 326


« Odpověď #212 : Duben 11, 2021, 02:09:51 pm »

Ano, to už víme, psal jsi nám to už 86 x  Kroutím očima

A taky víme, že pokaždé takhle odpovídáš po té, co projevíš svou mentalitu a ,,krapet" ujedeš...
« Poslední změna: Duben 11, 2021, 02:12:03 pm od JirikE » Zaznamenáno
Rudo1



Karma: 1
Příspěvků: 438


« Odpověď #213 : Duben 11, 2021, 02:36:28 pm »

no a ty sa v tom vyznáš oveľa lepšie - tak aké riešenie navrhuješ ?

sediet doma celý rok 2021 nechceš

písanie o tom ze ľudia majú nosiť roušky tiež nepomôže, pretože mnohí ľudia sa tým riadiť nebudú - to si sa mal už možnosť presvedčiť za ten rok od marca 2020

očkovanie - potom už bude fajn?  - to je podľa mňa otázne

čo teda odporúčaš, navrhuješ ?

Zaznamenáno
JirikE



Karma: 1
Příspěvků: 326


« Odpověď #214 : Duben 11, 2021, 06:30:43 pm »

Ano vydržet, proočkovat při nízkých stavech = při méně zemřelých a méně komplikacich spojených s Coronavirem ...

Což se ale nestane, pokud tu brzdu někdo nezatahne.
V Bavorsku velké rudo, zas už jen asi 8 krajů pod 100, kde se ještě mohou vrátit děti do školy...

U zmrzliny dnes lidi 3x tolik a už minule to byla slušná tlačenice.
U rybníku velkém asi jako větší louže za deště asi 100 aut na parkovišti.

Bez problémů jsme našli zmrzlinu kde nikdo nebyl.
Tolik lidí najednou venku jsem viděl naposledy ve starých filmech, z května 1945 kdy vyšli všichni do ulic a slavily.

Vůbec to nechápu, chovají se jako kdyby bylo definitivně po Coroně, ne jako když čísla rostou.....  Pláč
« Poslední změna: Duben 11, 2021, 07:26:42 pm od JirikE » Zaznamenáno
JirikE



Karma: 1
Příspěvků: 326


« Odpověď #215 : Duben 13, 2021, 10:34:19 pm »

Jsem německý živnostník téměř 9let (rok a něco jsem byl zaměstnán)
Celou dobu tady žiju, dříve jsme platili nájemné teď máme v Bavorsku domek.
Objednal jsem si v Bauhaus v Plzni material a protože mě ho sem nedovezou, tak s osobním vyzvednutím.
Už jsem to využil několikrát...

Počkal jsem na příznivější podmínky pro přechod hranic, nastudoval vše a s jistotou že nejméně na 12h se mě netýká ani karanténa, ani test a ani formulář jel materiál potřebný k výkonu své práce vyzvednout...

Německý voják se samopalem na kontrolním místě za hranicí, mě řekl, že neexistuje tato varianta, že je v Česku moc vysoký incident a že mě do Německa bez negativního testu nepustí.

Protože že kontrolní stanoviště na prvním dálničním  odpočívadle v DE za Rozvadovem, exportovala mě policejní eskorta (blikající auto přede mnou , blikající auto za mnou) k prvnímu sjezdu z dálnice, kde jsme se otočili směr Česko a pak mě doprovodil až na hranici a vrátili mě do Česka. Pak vyply majáky a odbočily na cestu pro údržbu.

Kvůli pár hodinam v Česku jsem musel podstoupit a zaplatit test, který (i kdybych se tam nakazil) by zcela určitě po 2h pozitivní nebyl..... a byl transportovany ze země kde žiju 10let a mam rodinu, jak nějaký kriminalnik....

Hm, hm....  Kroutím očima


* 20210414_022259.jpg (435.87 KB, 1080x1920 - prohlédnuto 144 krát.)
« Poslední změna: Duben 14, 2021, 05:47:28 am od JirikE » Zaznamenáno
Rudo1



Karma: 1
Příspěvků: 438


« Odpověď #216 : Duben 13, 2021, 11:06:09 pm »

Správne to robili, ja navrhujem uzavrieť hranice HERMETICKY ....
Minimálne do konca roka 2021 -
A keď KAŽDÝ zostane sedieť DOMA tak podľa mňa bude určite menej mŕtvych ako za posledné roky ...
Zaznamenáno
JirikE



Karma: 1
Příspěvků: 326


« Odpověď #217 : Duben 14, 2021, 05:51:15 am »

https://prag.diplo.de/cz-cs/aktuelles/-/2449074

Ne, rozhodně to správně nerobili.

Je to za hranicí šikany a neznalosti a hlouposti.

A opět říkám, že když udělám já špatně koupelnu, ponesu následky.

Oni měli v ruce českou občanku a už jsem byl zařazen v jakési skupině a co říkám neposlouchali.

Eskortovali mě do Česka jako Čecha který chce ohrozit Německo.

Já žiju tady a jejich výplata je z našich daní...
« Poslední změna: Duben 14, 2021, 06:13:43 am od JirikE » Zaznamenáno
Rudo1



Karma: 1
Příspěvků: 438


« Odpověď #218 : Duben 14, 2021, 08:58:04 am »

Ja nikam necestujem, nemam problem.

Obmedzenie mobility = menej nakazenych = menej mrtvych.

Ja som za VYRAZNE obmedzenie mobilty, som za UPLNE uzatvorenie hranic.
Az do doby, kym nebudu VSETCI zaockovani ...
Zaznamenáno
JirikE



Karma: 1
Příspěvků: 326


« Odpověď #219 : Duben 15, 2021, 06:16:45 am »

Ja nikam necestujem, nemam problem.


A opět jeden o koze a druhý o voze.

Cestování-to turistické je jedna věc
Cestovani materiálů je věc druhá a jiná.

Při úplném uzavření hranic za současné situace, kdy prakticky žádná výroba nemá zásoby, se vše zastaví do týdne a jakýkoli stát EU je do týdne zastaveny úplně ve všem.
Od jídla počínaje, přes jakoukoli součástku, až.... všechno.
Budou chybět 10tisice lidi kteří by pracovali...
Protože jsou na cizincich závislý.
A to nejen Německo.
I Česko je dnes velmi závislé na levné pracovní síle z východu.
Neuvěřitelné množství Slováků je v Česku natrvalo, velmi mnoho dojíždí, Ukrajinci a další...

A já psal o diskriminaci a šikaně na hranicích.
Mezi mnou a řidičem kamionu plným vepřového z Polska nebyl v ten moment rozdíl, já vezl objednaný materiál a jel za pár hodin zpět.
Test mohl odhalit akorát tak to, kde jsem se nakazil před 3-4 dny v Německu, ale ne to, jestli vezu Covid z Česka.
Nesmysl, šikana a hloupost
Zaznamenáno
Rudo1



Karma: 1
Příspěvků: 438


« Odpověď #220 : Duben 15, 2021, 08:09:45 am »

aha takhle to je, cestovani materialu je jine ...

ja som myslel ze je to presne to iste, pretoze minuly rok na jar sa cesi a slovaci rozculovali, ze Merkel KVOLI EKONOMIKE neuzavrela hranice a ze je to preto lebo stavia PRACHY NAD ZIVOTY ludi !!!

a preto bude v Nemecku BERGAMAO NA DRUHU - kvoli prachom !!!! proste nemci, zas robia genocidu ... hnus !!!
Zaznamenáno
JirikE



Karma: 1
Příspěvků: 326


« Odpověď #221 : Duben 15, 2021, 11:47:21 am »

Ne Rudo. Ono na tom něco maličko je.
Já na té hranici byl

Tisíce kamionů projížděli po 3 dnech už zcela bez kontroly, Němci je začali pouštět, protože už po 2 dnech byl problém v Audi ve Stuttgart.
Neměli z čeho robiť Mrknutí
A ozývali se další, protože tam i pár hodin zpoždění kamionů znamená problém.

Tedy ano, hranice byla do včerejší půlnoci zcela uzavřená pro všechny ostatní, ne pro kamiony.

A pořád píšeš o něčem jiném....

Já mluvim o policejní šikaně a protipravnimu chování na hranicích.
Jsem rezident tady, jsem tady přihlášený, mám tady rodinu a děti, mám tady dům a práci.
NEEXISTUJE aby mě někdo nepustil domů !!!
Když pominu fakt, že jsem pro ten objednaný materiál jet mohl, měl jsem papíry v pořádku a TEST se na mě nijak nevztahoval, když jsem tam byl JEN PAR HODIN !!!
« Poslední změna: Duben 15, 2021, 11:49:00 am od JirikE » Zaznamenáno
JirikE



Karma: 1
Příspěvků: 326


« Odpověď #222 : Duben 15, 2021, 11:55:03 am »

A co se týká Korony, tak připojím obrázek a můžeš ho porovnat s ostatními, co jsem již dal.

Může se stát, že než zvednou hranici pro školní děti zákonem na 200, 7 denní průměr,  tak už ji ani žádný bavorský kraj splňovat nebude....  Pláč

A stále se nic zásadního neděje, lidi ve velkém kašlou na všechnu opatrnost  Nevím co si myslet/Nerozhodný tady v Německu


* Screenshot_20210415-125111_Samsung Internet.jpg (357.49 KB, 1080x1920 - prohlédnuto 141 krát.)
Zaznamenáno
JirikE



Karma: 1
Příspěvků: 326


« Odpověď #223 : Duben 15, 2021, 11:57:12 am »

Kam se ztratili zelené, žluté a světlé červené kraje, které ještě před 2 měsíci pokrývaly 95% Bavorska ?

A kdo to rozšířil ?
Za tou uzavřenou hranici ?
Asi ta jiná mentalita, o které jsi psalnebo ?

Stále to není problém Rudo ?

Myslím že už od pondělí byla kontrola na hranici s Českem velmi diskutabilní, protože přestalo být patrné, kdo je pro koho vlastně víc nebezpečný  Nevím co si myslet/Nerozhodný
« Poslední změna: Duben 15, 2021, 12:02:41 pm od JirikE » Zaznamenáno
Rudo1



Karma: 1
Příspěvků: 438


« Odpověď #224 : Duben 15, 2021, 12:14:52 pm »

jo jasne, lidi v Nemecku kaslou, to je znama vec, to mi vysvetlili uz minuly rok na jar ...
v Nemecku bude Bergamo na druhu ...
to sa uz neda zmenit ...
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 ... 31   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Frankfurtnadmohanem.de © 2024
Stránky krajanů o životě ve Frankfurtu nad Mohanem. O srazech a akcích, práci, studiu, zábavě, bydlení, kultuře. Užitečné články, diskuze, inzerce, seznamka, galerie, spolujízda - autostop a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity v Německu.

Zahnarzt München |